Wedding ring WH2224L26C8
585 gold ±6,5x2.2 mm
/
Ruby 1.3 mm
-20%
Expected shipping date:
Standard:
Free
Your ring is available! Choose your delivery
Priority order? Contact us
Unique!
3D plastic replica
    Description
    The design Eternity wedding ring is a ring with a beautiful symbolic meaning. Because there appears to be no beginning nor end to the row of ruby. A beautiful way of expressing your everlasting love. A ring to wear until the end of all time, as a symbol of your union. This special WH2224L26C8 ladies wedding ring has a width of ±0.26 in (6,5 mm) and is set with ruby 1.3 mm. Choosing a wedding ring is not done on a whim. In the end, you want a ring that completely matches your style and preferences. A reflection of your love and relationship. A ring to last a lifetime. A symbol of all that unites you. Creating your dream ring is what gets us excited. This is artfully done by hand in our own crafting studio, so we can create your ring to perfection. The most rewarding job in the world!Be inspired by our designs, and adjust this wedding ring to your own personal taste: wider or smaller, shiny or matte? No problem! Even if you have ideas of your own for special wedding rings, our jewelry designers are lined up to help you design the ring of your dreams. don't hesitate to contact us!After receiving your order, our goldsmiths will start the creative process of making your wedding rings in our own crafting studio. We don't keep stock. This is advantageous because these costs will not be passed on to you. Therefore, we can offer the finest quality jewelry at exceptionally low prices.To make it easier for you, we offer a 30 day return policy. Check our terms and conditions.